Lista projektów:

Cztery Wieże Wzgórz Włodzickich

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - Gmina Miejska Nowa Ruda


Dane projektu - Cztery Wieże Wzgórz Włodzickich

ikona - kwota grantu

grant 10 000 pln

mapa projektu

Cel projektu

1. Promocja  wież widokowych we Wzgórzach Włodzickich.

2. Aktywizacja sportowa pełnoletniej społeczności regionu.

3. Promocja obszaru sięgającego od Gorzuchowa po Świerki Dolne.

4. Promocja zdrowego stylu życia.

5. Wzrost zainteresowania turystyką pieszą.

6. Integracja regionalnej społeczności. 

7. Łączenie pokoleń, podczas wspólnej aktywności.

Opis wnioskowanego grantu

W ramach projektu przewiduje się przeprowadzenie wydarzenia wirtualnego i realnego w wersji pieszej.Pierwsza opcja,z uwagi na panującą pandemię, dotyczy zaplanowania,przygotowania i przeprowadzenia za pomocą platformy www.ridewithgps.com rajdu pieszego na trasie o długości 31km od Gorzuchowa do Świerk Dolnych,z przewyższeniami 1050m,z checkpointami na trasie (8 checkpointów, po dwa na każdą z wież). Zadanie zostanie uznane po zdobyciu 8 checkpointów.Każdy uczestnik w dowolnym dla siebie czasie od 1.06-31.10.2021 r.,może zaplanować pokonanie trasy.Osoby chętne do wzięcia udziału otrzymają możliwość zapisania się w Datasport,pobrania darmowej aplikacji do zalogowania się i dostęp do przygotowanej na mapie trasy z pełnym opisem, zdjęciami opisującymi ciekawe turystycznie i widokowo miejsca, ślad trasy w formie pliku gpx,pełną nawigację wizualną i głosową,wsparcie dla uczestnika w formie mailowej i telefonicznej, instrukcję obsługi portalu oraz aplikacji.Osoby,które pokonają trasę otrzymają medal i drobny upominek,które będą do odbioru w punkcie Informacji Turystycznej w Nowej Rudzie.Opcja pozbawiona jest rywalizacji, a ma jedynie zachęcić do poznawania okolicy i aktywnego trybu życia.Druga opcja - wersja realna przewiduje organizację wycieczki pieszej.Zaplanowano ją w trakcie trwania wydarzenia pn.”Góry Literatury”, które odbywa się pod patronatem Olgi Tokarczyk. Przewidywany termin 17 lub 18 lipca, w zależności od warunków pogodowych.Podobnie jak w wersji wirtualnej, każdy z uczestników otrzymałby dostęp do platformy wyścigu i darmowej aplikacji. Uczestnicy wydarzenia muszą stawić się na wyznaczoną godzinę na mecie w Świerkach, skąd organizator przewiezie wszystkich do Gorzuchowa na początek trasy.Na mecie zaplanowano poczęstunek z medalami i drobnym upominkiem.Podobnie jak w wersji wirtualnej za zaliczenie zostanie uznane przejście przez 8 checkpointów.Na wieżach uczestnicy otrzymają wodę i drobną przekąskę.Wydarzenie zostanie podsumowane filmem promocyjnym.

Opis korzyści

W wersji wirtualnej, przewidywana liczba uczestników: 100.

W wersji realnej: 100.

Grant jest skierowany do każdego pełnoletniego mieszkańca regionu, który na własną rękę będzie w stanie dojechać na metę, skąd wszyscy uczestnicy zostaną przewiezieni na start. 

Dzięki otrzymanemu grantowi region wypromuje walory przyrodnicze i antropogeniczne na trasie oraz formę aktywnego spędzania czasu wolnego.

Wersja wirtualna stanowi pionierskie rozwiązanie, ponieważ dostęp do zaplanowanej trasy pozwoli każdej osobie wybrać dogodny termin.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.