Lista projektów:

Umiem MIGAĆ

Butelki - Bossman Full Szczeciński

organizacja - Stowarzyszenie Migaj Sercem


Dane projektu - Umiem MIGAĆ

ikona - kwota grantu

grant 5 000 pln

mapa projektu

Cel projektu

Przeszkolenie minimum 30 osób związanych z codzienną pracą z ludźmi tzn. obsługą klienta, nauczycieli, pracowników MOPS, administracji publicznej i innych w zakresie obsługi osób niesłyszących oraz znajomości podstaw Polskiego Języka Migowego na 30 godzinnym Warsztacie "Umiem MIGAĆ" kończącym się wydaniem zaświadczenia o zdobytych umiejętnościach.  Celem grantu jest zwiększenie na terenie miasta Legnicy dostępności instytucji i placówek dla osób niesłyszących.  Jeżeli zgłoszą się osoby z poza miasta Legnicy, również będą przeszkoleni, a co za tym idzie zwiększenie dostępności regionu.

Opis wnioskowanego grantu

Przeprowadzenie 30 godzinnego Warsztatu "Umiem MIGAĆ"  w zakresie sposobu obsługi osób niesłyszących oraz znajomości podstaw Polskiego Języka Migowego. Zajęcia odbywałyby się w siedzibie Stowarzyszenia  Migaj Sercem z zachowaniem obostrzeń lub na platformie ZOOM. Dla uczestników przewidziany jest skrypt w formie PDF wysyłany drogą email oraz dostęp do filmów ze znakami języka migowego na Youtube.  Spotkania odbywałyby się w 3 grupach po 10 osób lub mniejszych w zależności od sposobu przeprowadzenia zajęć czy byłyby to stacjonarne czy na platformie ZOOM oraz od zmieniających się obostrzeń. Oznacza to, że każdy z uczestników musi zrealizować 30 godzin programu. Spotkania odbywałyby się 2 razy w tygodniu po 3 godziny ( 10 spotkań) lub w soboty po 5 godzin (6 spotkań) . Po zakończeniu warsztatu uczestnicy otrzymują zaświadczenia ukończenia warsztatu oraz gadżety reklamowe do dalszej promocji. Za informacje umieszczone na stronach dotyczące warsztatu odpowiedzialny jest  Lektor, jak również za zbiórkę osób chętnych do udziału i kontakt z tymi osobami przez cały okres trwania projektu. Na jedne z zajęć zostanie zaproszona osoba niesłysząca migająca na co dzień językiem migowym, która opowie o życiu osób niesłyszących. Poza warsztatami uczestnicy będą wspierani również przez członków Stowarzyszenia Migaj Sercem przez cały okres trwania projektu jak i po zakończeniu. Ich rolą będzie zapraszanie uczestników warsztatów na spotkania do stowarzyszenia, miganie, korzystanie z proponowanych usług uczestników warsztatów, a co za tym idzie utrzymywanie kontaktu w języku migowym.

Opis korzyści

Zakładamy przeszkolenie minimum 30 osób, które po zakończeniu warsztatu otrzymają zaświadczenie o ukończeniu zajęć. Także integracja uczestników warsztatów z wybranymi 10 członkami stowarzyszenia. Pierwszeństwo udziału w warsztacie mają osoby związane z codzienną pracą z ludźmi tzn. obsługą klienta, nauczycieli, pracowników MOPS, administracji publicznej i innych zawodów. Nie wykluczamy rodziców mających niesłyszące dzieci, którzy chcieliby zdobyć wszelkie informacje na ten temat. Jak również z poza miasta Legnicy, przewidujemy prowadzenie odrębnej statystyki. Na terenie miasta Legnicy zwiększy się dostępność instytucji i placówek obsługujących osoby niesłyszące.  Osoby uczestniczące w warsztacie  otrzymają gadżety reklamowe z hasłem "Umiem MIGAĆ" przygotowane przez Stowarzyszenie Migaj Sercem, aby mogły umieścić w widocznym miejscu w swojej pracy i nie tylko.  Jeżeli uczestnicy wyrażą chęć prześlemy również wzór znaku aby mogły umieścić na swoich stronach internetowych. Także po przez przekazanie gadżetów reklamowych będą pokazywać w publicznych miejscach, że potrafią migać (mamy tu na myśli np. torby z napisem, długopisy, breloczki i inne). Członkowie Stowarzyszenia po przez zapraszanie na spotkania czy też korzystanie z usług uczestników warsztatów będą utrzymywały kontakt w języku migowym.

Logo Inicjatywy

Czy masz ukończone 18 lat?

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Producent piwa PIAST używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plików cookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.